Klima Bir Süre Çalıştıktan Sonra Kapanıyor

Klima Bir Süre Çalıştıktan Sonra Kapanıyor

12 Mart 2023 Genel 0
Klima Bir Süre Çalıştıktan Sonra Kapanıyor

Klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor sorununu birçok kullanıcı yaşamaktadır. Birçok farklı klima kullanıcısı klimanın çalışırken bir anda durması veya kapanmasından şikayet etmektedir. Klimanın bir anda kapanması evdeki elektrik sisteminde yaşanan bir sorundan ileri gelebilir. Elektrik sistemi dışında başka sebeplerde bu sorunun yaşanmasına neden olabilir.

Klimanın Çalıştıktan Sonra Kapanmasının Nedenleri

Klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor ise evdeki elektrik voltajı, ortam sıcaklığı veya farklı etmenler etkili olabilir. Bu sorunun bir sürü sebebi olabilir. Bu sebeplerden birkaç tanesi şu şekildedir;

  • Evdeki elektrik tesisatındaki arızadan dolayı kısa devre yapıyor olabilir.
  • Klimanın içerisinde bulunan hava filtrelerini tozlanmış veya kirlenmiş olabilir. Hava filtreleri çıkartılarak su ile temizlenmelidir.
  • Klimanın ana kartı arızalanmış olabilir. Eğer onarılabilirse ana kart onarılmalıdır fakat bazen ana kartın ömrü bitmiş olur bu durumda ana kart değiştirilmelidir.
  • Klima ortamdaki sıcaklığın fazla olmasından dolayı kapanmış olabilir.

Bu gibi sebeplerden ötürü klima bir süre çalıştıktan sonra kapanıyor olabilir. Arıza onarımı için 444 55 45’i arayarak servis çağırabilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com