Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor

20 Mart 2023 Genel 0
Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Klima çalışıyor ama soğutmuyor sorunu zaman zaman klima kullanıcıları tarafından karşılaşılabilen bir sorun olmaktadır. Özellikle sıcak olan yaz mevsiminde serinlemek amacı ile kullandığımız klimalarda soğutmama sorununun yaşanması stresli olabiliyor. Klima çalışıyor ama soğutmuyor sorusuna verilebilecek birçok yanıt bulunuyor. Klimanın soğutmuyor olmasının muhtemel nedenlerinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Klima Çalışıyor Ama Soğutmuyor Nedenleri

  • Klima çalışıyor ama soğutmuyor sorunu neden olur diyorsanız ilk başta klimanın kumandasını kontrol etmeniz gerekir. Çünkü kumanda bozuk veya hasarlı olursa klimanız soğutma görevini yerine getirmiyor olabilir. Eğer kumanda hasarı var ise kumanda değiştirilerek sorun çözülebilir.
  • Klima neden soğutmuyor sorusuna verilebilecek bir diğer cevap da klima gazının eksik veya fazla olması durumudur. Klima gazını ölçmek için nanometre kullanabilirsiniz. Nanometreyle klima gazı ölçüldükten sonra eğer gaz eksik ise cihaza gaz basımı yapılmalıdır. Eğer klima gazı yüksek ise fazla gaz alınmalıdır.
  • Klimanın soğutmama nedenlerinden bir diğeri de kompresör arızasıdır. Bu yüzden kompresörde bir sorun olup olmadığına bakılmalı ve eğer bir sorun var ise kompresör değiştirilmelidir. 444 55 45’i arayarak servis çağırabilirsiniz.
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com