Klima Borusundan Ses Gelmesi

Klima Borusundan Ses Gelmesi

16 Mart 2023 Genel 0
Klima Borusundan Ses Gelmesi

Klima borusundan ses gelmesi binlerce kişi tarafından araştırılıyor. Evlerimizde kullandığımız klimalar bizler için yaz ve kış mevsimlerinde ısınmamızı ve ferahlamamızı sağlıyor. İşyerlerinde, evlerde AVM’lerde, aklınıza gelebilecek olan her mekanda klimalar kullanılır. Fakat klimaların teknolojik ürünler olduğu unutulmamalıdır. Her teknolojik alet gibi klimalarda da zaman zaman arızalar meydana gelebilir. Bu durum oldukça can sıkıcıdır. Bazen kullanıcılar sorunu kendi başlarına çözebilirler, bazen de mutlaka teknik servis arayarak yardım istenmelidir.

Klima Borusundan Ses Gelmesi Durumu Neden Oluşur?

  • Klimanın boru sisteminde bir ezilme, bükülme veya delinme oluştuğunda klima ses yapabilmektedir. Ezilme, bükülme veya delinme giderildiğinde ya da boru sistemi değiştirildiğinde bu problem düzelecektir.
  • Klima borularının birbirine değmesi durumunda da klima borularında ses yapma sorunu görülebilir. Boruların birbirine değmesi durumunda temas kesilmelidir. Eğer temas kesilirse sorun çözülür.

Bu durumlar oluştuğunda kendiniz müdahale etmeniz çok zor olacaktır. Bu durumda yapmanız gereken şey 444 55 45 numaralı telefondan servis talebinde bulunmaktır.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com