Klima Çalışmıyor

Klima Çalışmıyor

20 Aralık 2022 Genel 0
Klima Çalışmıyor

Klima çalışmıyor şeklindeki şikayetlerin, birden fazla sebebinin olabileceğini söylemek mümkündür. Kullanıcı bu konudaki yapabilecekleriyle ilgili bilinçli davranmalı ve yanlış ya da eksik müdahale yapmamalıdır. Klimanın çalışmadığını gören tecrübesiz ve bilgisiz kişilerin, klimada daha büyük sorunlara yol açabildiği de görülmektedir. Bu tip durumlarda, klimanın bozuk olabilmesi seçeneği göz önünde bulundurulmalıdır.

Servis çağırmadan önce, kullanıcının kendi yapabileceklerini iyi bilmesi çok önemlidir. Klimada sorun olduğunu düşünmenin bir önceki aşaması, dairede elektrik olup olmadığını kontrol etmektir. Klimanın doğru konumda olup olmadığını kontrol edilerek, yaz döneminde kış, kış döneminde yaz modunda çalışıp çalışmadığına bakılmalıdır. Fan hızının doğru ayarlandığından emin olmak, bu konuda faydalı olacaktır.

Klima Bir Türlü Çalışmıyorsa Neler Yapılabilir?

Klima çalışmıyor ve bunun klimadaki problemden kaynaklandığı düşünülüyorsa, cihaza daha fazla müdahale edilmesinin bir anlamı yoktur. Klima çalışmasına rağmen ısıtma ya da soğutma yapmıyor da olabilir. Bununla ilgili klimanın durumu gözlenmelidir.

  • Klimanın bağlı olduğu elektrik kablosundaki kopukluk, arıza nedeni olabilmektedir.
  • Elektrik kablosunun takılı olduğu priz ve sigortaya elektrik gelmeyebilmektedir.
  • Klimanın ana kartında sorun vardır.

Kullanıcının çözemediği sorunlar, 444 55 45 servis numarasından servis talebi oluşturulduğunda giderilebilmektedir.

 

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com