Klima Dinlenmeye Geçiyor

Klima Dinlenmeye Geçiyor

14 Aralık 2022 Genel 0
Klima Dinlenmeye Geçiyor

Klima dinlenmeye geçiyor diye merak ediyorsanız, bilmeniz lazım ki klimalar kendi içerisinde bulunan bu parçalarını kırmak için zaman zaman kendilerini dinlenme moduna alırlar. Klimalar kendilerini dinlenme moduna aldığı zamanda da iç ünite göstergesinde birtakım sinyaller belirlenir. Bu simge ise genelde kar şeklinde dijital ekranda meydana çıkar. Aynı zamanda klimanızı kendinizde dinlenme moduna alarak elektrik faturanızdan kolaylıkla tasarruf edebilirsiniz. Bu işlem için klimanızın kumandası üzerinden zaman ayarı tuşuna basmanız gerekmektedir.

Klima Ne Zaman Dinlenmeye Geçmeli?

Klimanızı istediğiniz kadar çalıştırabilirsiniz. Günün 24 saati açık olan bir klimada herhangi bir problem oluşmaz. Ancak klimanızda beliren hata kodlarını da klimanızın sağlıklı bir performans göstermesi için takip etmeniz de gereklidir. Eğer klimanız devamlı olarak dinlenmeye geçiyorsa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Klimanızın elektrik bağlantısını kesin
  • Klimanızı istediğiniz süre zarfı kadar çalıştırmayın

Bu işlemlerden sonra klimanız devamlı olarak dinlenme moduna geçiyorsa ve düzgün çalışmıyorsa 444 55 45 numaralı hattı arayarak klimanız için teknik servis talep edebilirsiniz.

 

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com