Klima Dış Üniteden Su Akmıyor

Klima Dış Üniteden Su Akmıyor

14 Nisan 2023 Genel 0
Klima Dış Üniteden Su Akmıyor

Klima dış üniteden su akmıyor konusu çok merak edilen bir konu olmaktadır. Klima dış üniteden su akmıyor sorunu, özellikle yeni klima kullanıcıları tarafından karşılaşılabilen bir sorundur. Bu sorun klimanın çalışma mekanizmasında bir şeylerin ters gittiğini belirtir. Bundan dolayı bu soruna en erken süre içerisinde çözüm bulunursa klima sağlığı açısından olumlu olacaktır. Bu sorunun altında yatan birden çok sebep olabilir.

Klima Dış Üniteden Su Akmıyor Durumunda Ne Yapılmalıdır?

  • Ortamın nemine bağlı bir şekilde su akışı gerçekleşir, bu nedenden dolayı klimanın bulunduğu ortamın neminin ideal seviyede olması gerekmektedir.
  • Klima kapalı konumdayken ön panel açılmalıdır. Filtreler çıkarılmalıdır ve peteklere su dökülerek tozlardan arındırılmalıdır. İşlemden sonra su gidiyorsa hortumda tıkanıklık olmadığı anlaşılır.
  • Eğer hortumda herhangi bir tıkanıklık mevcut olmamasına rağmen klima su akıtmıyorsa klimanızda ciddi bir arıza olduğunu belirtir.
  • Montajın doğru yapılmadığı durumlarda bu sorun ortaya çıkabilir. Bu durumda direkt olarak 444 55 45’i arayarak servis çağrılmalıdır.
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com