Klima E6 Arızası Nasıl Giderilir?

Klima E6 Arızası Nasıl Giderilir?

22 Mayıs 2023 Genel 0
Klima E6 Arızası Nasıl Giderilir

Klima e6 arızası nasıl giderilir sorusu kullanıcıların aklına takılan bir sorudur. Klimada meydana gelen E6 bir arıza kodudur. Bu kodun anlamı ise dış ünitede bulunan boru sensöründe bir arıza meydana gelmesidir. Bu arıza kodlarının kullanılması ne tür arıza meydana geldiğini kolay bir şekilde belirlemek için uyarı niteliğinde oluşturulmuştur.

Klima E6 Arızasının Onarılması

Klima e6 arızası nasıl giderilir sorusu kullanıcıların merak ettikleri bir sorudur. E6 arızası en çok karşılaşılan hata türleri arasında bulunmaktadır. Bu hata kodu klimanın kondenser bölümünün arıza verdiğini söylemektedir. Bunun hata kodunun onarılması için şunlar yapılmalıdır;

  • Klima içerisinde bulunan ana kartta bir sorun olup olmadığını tespit etmek, eğer bir sorun varsa sorunu gidermek gereklidir. Ana karttın ömrü bitmişse ana kart değiştirilmelidir.
  • Gerekli klima kodlarını girerek sisteme reset atmak gereklidir
  • Resetleme işlemi bittikten sonra klimayı yeniden başlatmak gereklidir.

Bu işlemler yapıldıktan sonra E6 arızası giderilmezse servis çağırılmadır. E6 arızası teknik bir arıza olduğu için kullanıcını gidermesi pek mümkün değildir. 444 55 45’i arayarak servis çağırabilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com