Klima İç Ünite Ses Yapıyor

Klima İç Ünite Ses Yapıyor

30 Aralık 2022 Genel 0
Klima İç Ünite Ses Yapıyor

Klima iç ünite ses yapıyor ve bu çok fazla oluyorsa, bu klimada bir sorun olduğunun göstergesi olabilmektedir. Bu durum, genelde klimadaki hareketli parçaların ortaya çıkardığı titreşimden kaynaklı denilebilir. Klima normal koşullarda çalıştığında, iç üniteden hafif hava üflemesi sesi gelmektedir. İç üniteden gelen anormal yüksek ses, klimanın kapatılıp, kontrol edilmesi gerektiğinin sinyalini öncelikle vermektedir.

İç ünitedeki gürültü probleminde ilk bakılması gereken yer, klimanın duvara montajıdır. İç ünitenin duvara iyi monte edilip edilmemesi, burada önemli bir noktadır. Bunun haricinde askı sacında bir gevşeme olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ünitenin askı sacının oturtulduğu alt ve üst tırnaklarda deforme, ayrılma veya kırılma olup olmadığına da mutlaka bakılmalıdır.

Klimanın İç Ünitesinden Gelen Yüksek Ses Arızasının Giderilmesi

Klima iç ünite ses yapıyor ve bunun normal olmadığı kullanıcı tarafından rahatlıkla anlaşılabiliyorsa, ön kapaktaki hava yönlendirme kanatları kontrol edilip, cihazın genel bir kontrolü yapılmalıdır. Burada herhangi bir sorun görülmüyorsa, farklı noktalara bakılması gerekir.

  • Ön kapak açılıp, elektronik kartın yuvasına iyice oturtulup oturtulmadığı
  • Gösterge paneli vidalarında bir gevşeme olup olmadığı incelenebilir.

İşin uzmanı tarafından çözülmesi gereken gürültü arızalarında, 444 55 45 servis numarası aranmalıdır.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com