Klima Motoru Neden Yanar?

Klima Motoru Neden Yanar?

15 Ocak 2023 Genel 0
Klima Motoru Neden Yanar

Klima motoru neden yanar sorusu, belki de pek çok evde belirtiler vererek ortaya çıkmaktadır. Klima motorunun yanmış olabileceğine dair işaretler, öncelikle klima açıkken cızırtı ya da ıslık gibi seslerin, rutin olarak gelmesiyle anlaşılabilmektedir. Motorda bazı parçaların çalışırken birbirine sürtüyormuş gibi çıkardığı ses, klima motorunun yandığının göstergesi olabilmektedir.

Klima motorunun yanmasında önemli bir belirtinin, rölantinin yükselmesi olduğu söylenebilir. Bunun sonucunda da yüksek yakıt tüketimiyle karşılaşıldığında, böyle bir sorunun ortaya çıktığı anlaşılmaktadır. Klimadan hava gelmemekte ve motor bölgesi normalin üzerinde bir sıcaklıkla çalışması da söz konusu olmaktadır.

Klima Motoru Yandığında En Hızlı Çözüm Seçenekleri

Klima motoru neden yanar? Diyen ve klimasını her mevsim kullandığı için kısa sürede çözüm arayan kullanıcılar, klimaya müdahale etmemelidir. Klima gazı bittiği halde çalışmaya devam ediyorsa, büyük ihtimal motor yanar.

  • Klima motorunun orijinal motorla değişimi, klima motorunun yanmasında çözüm olabilmektedir. Eski klimalara uygun motor bulmak daha zor olabilmektedir.
  • Klimanın komple değişimi, mümkünse klimayı tamamen kapatıp bekleyerek, kullanıcının yapabilecekleri arasındadır.

Sorunun daha fazla büyümemesi için, 444 55 45 servis numarasını arayarak, servis talebi oluşturmak gerekmektedir.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com