Klima Soğuktan Sıcağa Geçiyor

Klima Soğuktan Sıcağa Geçiyor

18 Mayıs 2023 Genel 0
Klima Soğuktan Sıcağa Geçiyor

Klima soğuktan sıcağa geçiyor sorunu birçok kişinin yaşadığı sorunlardan bir tanesi olmaktadır. Klimanızı soğutma konumuna yeni aldıysanız en az bir yarım saat bekleyin. Klimanın bulunduğu odanın kapılarının ve camlarının açık olmamasına dikkat edin. Açık kaldığı zaman yeterli soğutma yapmayacaktır. Klimanın bulunduğu odayı kapalı tutmaya özen gösterin. Yarım saat içinde soğuk havanın yükseldiğini hissedeceksiniz.

Klima Soğuktan Sıcağa Geçiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Klimanın filtreleri kirlendiği zaman klima yeterli miktarda soğutma yapmayacaktır. Filtre temizliği ve filtrenin klima üzerindeki yeri klimadan klimaya göre değişiklik gösterebilir.
  • Eğer klimanın filtresi iç ünitenin üst bölümündeyse, öncelikle klima sigortasından veya evinizin içindeki sigorta panosundan klimaya giden enerjiyi kapatarak elektrik bağlantısını kesin.
  • Ardından klimanın üst kısımdan ulaşabileceğiniz filtreyi tutacaklarından hafifçe yukarı çekerek çıkartabilirsiniz. Filtrelerde birikmiş olan tozları elektrikli süpürge yardımı ile çekerek veya hafif sıcak su tutarak temizleyebilirsiniz.
  • Uygulamalara rağmen eğer sorun hala devam ediyor ise 444 55 45 numaralı telefonu arayarak teknik destek alabilirsiniz.
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com