Klima Soğutmuyorsa Ne Yapılır?

Klima Soğutmuyorsa Ne Yapılır?

28 Şubat 2023 Genel 0
Klima Soğutmuyorsa Ne Yapılır

Klima soğutmuyorsa ne yapılır konusu ile ilgili soruları sıkça duymaya başladık. Klimalar gelişen teknoloji ile birlikte ev ve iş yerlerinde sıkça kullanılmaya başlamıştır. En büyük özellikleri kışın ısıtmak yazın ise soğutmak olarak özetlenebilir. Klimalar çeşitli markalar tarafından farklı modellerde üretilmektedir. Her modelin ise kendine has özellikleri vardır. Bu özellikler ve cihazla ilgili teknik bilgiler hakkında daha geniş bilgiler kullanma kılavuzunda yer alır. Bu nedenle satın alınan her türlü elektronik cihaz ve beyaz eşyaların kullanma kılavuzlarını özenle saklamak gerekir.

Klimaların Soğutmama Nedeni Nedir? Çözüm Önerileri

Klimalar iklimlendirme amacıyla evlerimizde ve iş yerlerimizde sıkça kullandığımız teknolojik cihazlar içinde yer almaktadır. Kimi zaman uzun süre kullanılmaktan kimi zaman ise teknik nedenlerle arızalar yapabilmektedir. Klimaların soğutmama arızaları sıkça karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Klimaların soğutmama nedeni ve çözüm önerileri konusunda yapılması gerekenler şöyle sıralanabilir;

  • Klima servisini çağırmadan evvel yapılması gereken işlemler klimamızın filtresini temizlemek içi kirlenen ya da tıkanan filtreler temizlendiğinde sorun çözümlenebilir.
  • Oda içinde kapı veya pencere açıksa kapatmak klimanın işlevini yapmasını sağlayabilir.
  • Klimaların en büyük özelliği ısıtma ve soğutma modunun bulunmasıdır doğru konuma getirilmeyen klimalar düzgün çalışmazlar. Bu nedenle klimanın konum ve ayarlarını doğru yapmak sorunu çözebilir.

Sorunu çözmek için 444 55 45 numaralı telefondan teknik servis randevusu oluşturmak mümkündür.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com