Klimadan Ses Çıkıyor

Klimadan Ses Çıkıyor

4 Şubat 2023 Genel 0
Klimadan Ses Çıkıyor

Klimadan ses çıkıyor ve bu ses çok rahatsız edici ve bu ses özellikle dış üniteden devamlı olarak duyuluyorsa, klimanın herhangi bir parçasının değişimini gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Bunun bir titreşim olduğu barizdir ve klimanın kumandasından düğmeye basıldığı andan itibaren bu ses ortadan kalkabilmektedir. Dış ünitedeki yağ kontrolleri düzenli bir biçimde yapılıyorsa, genelde böyle bir sorunla pek sık karşılaşılmaz.

Motor yağında oluşan sorun, klimanın sesli çalışmasına neden olacaktır. Klimanın gaz şarjının çok fazla doldurulması da klimanın sesli oluşmasında etkili bir faktördür. Fazla gaz servis tarafından boşaltıldığında, bu sorun ortadan kalkabilecektir.

Bunlardan önce klimanın montajının doğru yapıldığına emin olmak gerekir. Çok iyi ve doğru şekilde yapılmayan klima montajı, klimanın sesli çalışmasına yol açmaktadır.

Klima Çalışırken Ses Yapıyorsa, Çözüm İçin Cihaza Nasıl Müdahale Edilmelidir?

Klimadan ses çıkıyor diye gelen kullanıcı bildirimleri, yıllık bakımlarının yapılmamasıyla ilgili olabilmektedir. Bununla beraber klima montajı esnasında dış ve iç ünitelerin kapakları uygun bir şekilde yerleştirilmediğinde, klimadan ses gelebilmektedir.

  • Takoz lastiğinin cihazın dış ünitesinde olmaması
  • Klimadaki fan kanatlarının birbirine çarpması ve sürtünmesi, klimanın sesli çalışmasına neden olabilmektedir.

Bu sorunlar haricinde, klimanın sesli çalışmasının nedenleri ve çözümleri 444 55 45 tarafından belirlenmelidir.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com