Klima Isıtıyor Ama Soğutmuyor

Klima Isıtıyor Ama Soğutmuyor

11 Ocak 2023 Genel 0
Klima Isıtıyor Ama Soğutmuyor

Klima ısıtıyor ama soğutmuyor klima kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Gelişen teknolojiye paralel olarak oldukça yoğun kullanılmaya başlayan klimalar zamanla belirli arızalar yapabilmektedir. Kimi zaman tesisat ya da kurulumdan kaynaklı, kimi zaman ise kullanıcı hatasından kaynaklı olarak meydana gelen bu arızaları dikkate almak ve hemen müdahale etmek gerekir.

Klima Arızaları Nasıl Çözülür?

Klima ısıtıyor ama soğutmuyor arızası gibi bir arızanın neden kaynaklandığını bilmek gerekir. Klima satın alındıktan sonra yetkili teknik servisi tarafından kurulumu yapılmalı ve kullanımla ilgili olarak kullanacağı bilgiler verilmelidir. Beyaz eşya ve elektronik cihazların satın alındığında yanlarında kullanma kılavuzları bulunmaktadır. Kullanma kılavuzları cihaz hakkında bilgi bütün bilgileri içermektedir. Bu nedenle kullanma kılavuzu özenle saklanmalıdır. Gerek duyulduğunda ise tekrar tekrar okunabilecek bir teknik kitapçık olduğu unutulmamalıdır. Klimanın soğutmama nedeni cihazın markası ve modeli ile ilgili olarak farklılıklar gösterebilir. Klimanın yaptığı arızaları profesyonel bir destek almadan yapmak mümkün olmayabilir. Arıza yapan klimaları müdahale iki şekilde olabilir;

  • Dijital ekranda beliren arıza kodu hakkında bilgi edinmek gerekir. Kullanma kılavuzuna başvurarak bu bilgi edinmek mümkün olmaktadır.
  • Klimanın arıza yapması durumunda profesyonel bir teknik ekipten yardım talep etmek daha büyük arızaların önüne geçmek açısından gereklidir.

444 55 45 numaralı telefondan servis talebinde bulunmak işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com