Klima Ilık Üflüyor Soğutmuyor

Klima Ilık Üflüyor Soğutmuyor

3 Ocak 2023 Genel 0
Klima Ilık Üflüyor Soğutmuyor

Klima ılık üflüyor soğutmuyor sorunu bunaltıcı yaz aylarında yaşanan can sıkıcı sorunlar arasında yer alıyor. Klima ılık üflüyor soğuk üflemiyorsa eğer, hatalı yapılan bir montaj işlem olabilir ya da cihaz arızalı olabilir. Bu durumu çözmek için öncelikle servis çağırmadan kullanıcının yapması gereken uygulamaları bilmek ve bunları da uygulamak gerekmektedir.

Klima Ilık Üflüyor Soğutmuyor Sorunu Çözümü

  • Klima filtresini temizlemeyi deneyin. Filtrenin zaman içerisinde toz ve kir ile dolması ya da tıkanması durumu alınan randımanı ve performansı direkt etkileyebilmektedir. Klimanın soğutma yapmaması durumunda kullanıcı olarak klima filtresini çıkartarak temizlemelisiniz.
  • Oda içerisinde bulunan kapı veya pencere açık konumdaysa kapatınız. Klimanın soğutmayı tam anlamı ile yapamamasının ve ılık üflemesinin ana nedenlerinden bir tanesi oda içinde hava akışının olmasıdır. Pencere ya da kapı açık olduğu zaman sıcak hava ile soğuk hava birbirine karışır ve ılık üfler.

Bu uygulamalara rağmen kendi başınıza klima ılık üflüyor soğutmuyor sorununu çözemediyseniz 444 55 45 numaralı telefondan servis talebinde bulunabilirsiniz.

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com