Klima Hortumundan Su Gelmiyor

Klima Hortumundan Su Gelmiyor

2 Nisan 2023 Genel 0
Klima Hortumundan Su Gelmiyor

Klima hortumundan su gelmiyor sorunu klima kullanıcıları tarafından zaman zaman yaşanılabilen bir problem olmaktadır. Klimanın hortumundan su gelmiyor sorunu, klimanın tahliye borusundan hiç su akmadığını gören kullanıcıların ilk yaptıkları arama motorlarında bu konuyu aratmaktır. Klima hortumundan su gelmiyor sorunu sık sık aratılan konular arasında yer almaktadır. Düzenli bir şekilde çalışan klimalar, yaşanan basınç ve klimanın iç ünite yoğuşması sebebiyle tahliye hortumundan dışarı su damlatmaktadır. Bu durum panik gerektirmez, oldukça normaldir. Fakat sürekli çalışan bir klimanın su damlatmaması, hortumlarda bir problem olduğu anlamına gelir.

Klimanın Hortumundan Su Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Klimanın hortumundan su gelmiyor sorunu yaşayan kişiler, ilk olarak tahliye hortumunu kontrol etmelidir. Eğer su hortumundan hiç su gelmiyor ise, borularda bir sıkıntı olduğunu belirtir. Bu durumu yaşayanların yapması gereken uygulamalar şunlardır;

  • Klimanın tahliye hortumuna bir peçete değdirip kontrol edebilirsiniz. Eğer hortumdan su gelmiyorsa, yoğuşmanın az olduğu anlamına gelir.
  • Hortumdan eğer su gelmiyorsa, klimanın evin içerisine su damlatıyor olma ihtimali vardır. Bu sebeple klimanın altına su akıp akmadığını kontrol edebilirsiniz.

Sorunların devam etmesi durumunda 444 55 45 numaralı telefondan servis talebinde bulunabilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com