Klima Neden Soğuk Üfler?

Klima Neden Soğuk Üfler?

7 Aralık 2022 Genel 0
Klima Neden Soğuk Üfler

Klima neden soğuk üfler sorusuna yanıt arayan bir kullanıcıysanız eğer doğru yerdesiniz demektir. Klimanızı eğer ısıtma konumuna yeni aldıysanız en az 25 dakika beklemeniz gerekir. Klimanın bulunduğu odanın kapı veya balkonu açık kalmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Açık kaldığı durumlarda normal olarak yeterli ısıtma yapmayacaktır. Klimanın bulunduğu odayı kesinlikle kapalı tutmaya özen gösterin. 25 dakika içinde ısı seviyesinin yükseldiğini göreceksiniz. Klimanız ısıtma modunda sıcak yerine soğuk hava üflüyor ve kesintili çalışıyorsa yapmanız gereken bazı uygulamalar olabilir.

Klima Neden Soğuk Üfler Çözümü

  • Klima kumandanızın modeli eğer kapaksız ise kumandanın sol tarafında bulunan açma/kapama düğmesine basmalısınız. Kumanda üzerindeki “Mode” düğmesine, ekranda ”güneş” sembolü gözükünceye kadar basmaya devam edin. Son adım olarak aşağı/yukarı ok tuşları ile sıcaklık seviyesini 30 dereceye getirin.
  • Hava sıcaklığının çok düşük olduğu dönemlerde çalışma prensibi gereği sıcak hava etkisi azalır. Bu gayet normal bir durumdur.

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilmek için 444 55 45’i arayarak servis çağırabilirsiniz.

 

Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com