Klima Neden Terleme Yapar?

Klima Neden Terleme Yapar?

27 Ocak 2023 Genel 0
Klima Neden Terleme Yapar

Klima neden terleme yapar sorusu klima kullanıcıları tarafından cevabı merak edilen bir sorudur. Ev ve iş yerlerinde kullanılan klimalar bazı nedenlere dayalı olarak arıza yaparlar ya da hata kodu veririler. Bu arızalar kullanıcı hatasından olabileceği gibi cihazdan kaynaklanan teknik sorunlar nedeniyle de oluşabilir. Klimaların yaptığı arızalara hemen müdahale etmek daha büyük bir arızanın da önlenmesi anlamına gelmektedir. Klimaların düzenli aralıklarla temizlik, bakım ve kontrollerinin yaptırılması gereklidir. Klimaları kullanmaya başlamadan önce kullanma kılavuzunu incelemek ve kullanım hakkında bilgilenmek gerekmektedir.

Klima Terleme Çözümleri

Klima terleme çözümüne geçmeden önce terlemeye neden olabilecek durumlar nedir konusunda bilgi vermek isteriz. Klima gaz borusu terleme yapması klimanın veriminin düşmesine yol açar. Terleme nedenleri ise şunlar olabilir;

  • Su gideri tıkanması klimada terleme sorununa yol açabilir.
  • Toz filtrelerinin dolması da cihazda terleme sorununa yol açabilir. Sorunu oluşturan nedenler yok edildiğinde sorun ortadan kalkar. Eğer sorunu kendi imkanlarınızla çözemiyorsanız profesyonel bir teknik servis desteği almanız gerekir. Bu durumda 444 55 45 numaralı telefondan servis talebinde bulunabilirsiniz.
TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com