Klima Soğuk Üflemiyor

Klima Soğuk Üflemiyor

30 Temmuz 2023 Genel 0
Klima Soğuk Üflemiyor

Klima soğuk üflemiyor sorunu birçok kullanıcı dile getirmektedir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan klimanın soğuk üflememesi kullanıcıların çok fazla yaşadığı bir durumdur. Birçok kullanıcı klimanın bozulması yüzünden zor anlar yaşadıklarını belirterek şikayet etmektedir. Klimanın soğuk üflememesinin birçok sebebi vardır.

Klimanın Soğuk Üflememesinin Nedenleri

Klima soğuk üflemiyor ise bu arızanın sebebi nedir diyen birçok kullanıcı vardır. Klimanın soğuk üflememesi bir sebebe bağlı değildir. Birden fazla sebepten dolayı klima arızaları gerçekleşebilir. Bu sebeplerden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

  • Klima sisteminin içerisinde bulunan soğutucu gaz miktarının eksik olmasından dolayı klima soğuk üflemiyor olabilir.
  • Klima hava filtresinin zamanla toz parçacıkları ile dolması tıkanıklığa sebep olur. Hava filtrelerinin su ile temizlenmesi gereklidir. Hava filtresinin kirli olması arızaya sebebiyet verebilir.
  • Fan devrinin düşük olması soğuk üflememesine neden olabilir. Kumandada bulunan ayarlardan fan devri yükseltilirse sorun çözülür.
  • Klimanın yaz ve kış ayarı bulunmaktadır. Kış ayarında olması soğuk üflememesine neden olabilir.

Bu gibi sebeplerden ötürü klima soğuk üflemiyor olabilir. Arızayı onarmak için 444 5 545’i arayarak servis çağırabilirsiniz.

TIKLA SERVİSİ ARA
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis İstanbul Kombicozum.com Arizacozum.com